Advisering   |   Kunstenplannen

Carnisselande | Barendrecht
Carnisselande | Barendrecht
Sloterplasgebied | Amsterdam-West
Sloterplasgebied | Amsterdam-West
Nieuwe Hollandse Waterlinie | Utrecht
Nieuwe Hollandse Waterlinie | Utrecht
Schuytgraaf-Centrum | Arnhem
Schuytgraaf-Centrum | Arnhem
Veldhoven-West | Veldhoven
Veldhoven-West | Veldhoven
Nieuwland | Amersfoort
Nieuwland | Amersfoort
Metro Noord-Zuid Lijn | Amsterdam
Metro Noord-Zuid Lijn | Amsterdam
Cityring | Tilburg-Centrum
Cityring | Tilburg-Centrum
 Vleuten-De Meern
Vleuten-De Meern
HvA Amstelcampus | Amsterdam
HvA Amstelcampus | Amsterdam
Zoetermeer
Zoetermeer
Wijchense Meer | Wijchen
Wijchense Meer | Wijchen

Advisering   |   lidmaatschap Commissies e.o. (lijsten met begeleide projecten)

vanaf 2014 Gemeente Velsen   adviseur/projectleider/voorzitter Kunstcommissie                                      

2012-2016  Gemeente Nieuwegein   adviseur/projectleider Adviescommissie Beeldende Kunst   

1998-2013  Gemeente Barendrecht   adviseur/projectleider Kunstcommisie Het Elastisch Perspectief   

2010-2012  Gemeente Oss   adviseur/projectleider Kunstcommissie Kunstkamer   

2008-2011  Kunst en Bedrijf bv, Amsterdam   adviseur/projectleider t.b.v. opdrachten bij bedrijven of overheden   

1997-2011  Bureau COR, Rotterdam   partner in adviesbureau (samenwerkingsverband met Æ Kliest)   

2002-2010  TKS / FAXX / KORT, Tilburg   adviseur/projectleider opdrachtenbeleid, manifestatiebeleid   

2007-2009  Amsterdams Fonds voor de Kunst   adviseur Commissie Aanvragen Basisregeling   

2008           Architectuurprijs, Zoetermeer   jurylid Gemeentelijke Gemma Smid Architectuurprijs   

2005-2008  Gemeente Lelystad / Provincie Flevoland   projectleider Zesde Landschapskunstwerk Flevoland

2005-2007  CBK-Gelderland   adviseur Commissie Landschapskunst Ooijpolder   

1999-2007  Gemeente Zoetermeer   adviseur/projectleider Comm. Beeldende Kunst en Vormgeving   

2004-2006  Welstandscommissie, Amsterdam   adviseur t.b.v. beoordeling aanvragen kunst in de openbare ruimte   

2006           Gemeente Tilburg   jurylid besloten prijsvraag voor pleinontwerp De Heuvel   

2002-2004  De Verbeelding, Zeewolde   adviseur Randvoorwaarden Landschapskunst Flevoland

2001-2002 Stichting 5 Beelden op 1 Kromme, Leiden   adviseur kunstopdracht bij Naturalis i.s.m. RGD  

2001           FortisbeeldendekunstPrijs, Vlaardingen   jurylid prijsvraag voor kunstopdracht   

2000-2001  Stichting AIR, Rotterdam   adviseur  t.b.v. ontwerpseminar en tentoonstelling Breeze of Air   

1998-2001  Atelier Rijksbouwmeester, Den Haag   adviseur/projectleider percentageregeling Rijksgebouwendienst

1995-1998  Gemeente Apeldoorn   adviseur/projectleider Commissie Beeldende Kunst en Vormgeving   

1997           Bouwfonds Woningbouw, Hoevelaken   projectleider kunstmanifestatie t.b.v. eurotop milieuministers   

1993-1997  Gemeente Tilburg, TKS   adviseur Gemeentelijke Adviescommissie Beeldende Kunst   

1997           Stichting Quinzes, Haamstede    jurylid Selectiecommissie Manifestatie De Omsloten Ruimte   

1995           Gemeente Bunschoten   adviseur Gemeentelijke Adviescommissie Beeldende Kunst   

1992           Stichting Artivisual Landscapes, Den Haag   adviseur t.b.v. congres, manifestatie, prijsvraag, tentoonstelling    

 

Onderwijs   |   Willem de Kooning Academie e.o.

vanaf 2014 Willem de Kooning Academie, Rotterdam   

docent vooropleiding (portfolio-jam, oriëntatiecursus) voor alle 14 studierichtingen

binnen de hoofdafdelingen Beeldende Kunst en Ontwerpen   

2010           Willem de Kooning Academie, Rotterdam   gastlezing bij ontwerppracticum   

2007-2008  Academie voor Beeldende Kunst, Maastricht   beroepsvoorbereiding: kunst in opdracht   

2006           Hogeschool voor de Kunsten, Utrecht   gastlezing bij ontwerppracticum openbare ruimte   

2004           Pictura, Dordrecht   lezing over eigen werk: fotografie & video   

2004           KORT, Tilburg   lezing en excursie: kunstcollectie in openbare ruimte   

2000           SKOR, Amsterdam   lezing over kunstenplan Het Elastisch Perspectief   

1995-1997 Hogeschool voor de Kunsten, Arnhem   lezing eigen werk, afstudeerbegeleiding   

 

Onderwijs   |   Academie van Bouwkunst e.o.

vanaf 2000  Academie van Bouwkunst, Amsterdam   

afstudeerbegeleiding studenten van alle studierichtingen    

Architectuur: Janneke Koppendraaier 2012 Collin van Kooten 2009 Jeroen Atteveld 2008 Peter Heideman 2000

Stedenbouw: Joris Dresen 2007  Gonny Ursem 2006   

Landschapsarchitectuur: Stein van Brunschoten 2017  Rianne Glas-Sjoerdsma 2012  José Vorstermans 2010   

Katja Beeker 2010   Paul van Hoek 2007  Froukje Nauta 2006  Evelien Riedstra 2006  Mascha Onderwater 2006

Thomas Jansen 2005  Lieneke van Campen 2005  Ronald Rietveld 2003 

2000-2014  Academie van Bouwkunst, Amsterdam   college, begeleiding ontwerppractica    

2004           Universidad Catolica, La Paz (Bolivia)   gastcollege, projectbegeleiding   

2004           Technische Universiteit, Architectuur, Eindhoven   gastcollege, lezing over eigen werk   

2001           Academie van Bouwkunst, Arnhem   gastcollege, lezing over eigen werk   

2000           Masterclass Groene Hart, Ministerie van LNV   master interdisciplinaire studiegroep